“Руда Борода” – приборкувачі вогню з Луцку.

“Руда Борода” – приборкувачі вогню з Луцку.

У луцькій ковальні «Руда Борода» створюються середньовічні щити та обладунки, а сам її власник надихається ковальським приладдям віком у 700 років!


Сергій Шмідт – займався середньовічними боями понад 10 років, але після травми взявся за відкриття власної ковальні.
Особливістю бренду є те, що всі вироби зроблені із вторсировини. Це значно економить кошти. Майстри купують матеріал на складах металобрухту, або беруть залишки з радянських часів. Задля того, щоб переплавити метал витрачається багато енергії і вугілля, що погано впливає на екологію. Використання вторсировини, в даному випадку, – є вкладом ковальні в екологію.

Майстрів надихають історичні аналоги, які вони намагаються відтворювати.

«Вироби з металу мають особливу енергетику. Ми навіть не шліфуємо їх, бо коли ти бачиш річ, на якій є сліди кування, то розумієш, наскільки вона особлива, автентична, зі своєю душею. Вогонь передає унікальний малюнок, який неможливо повторити.»

Основна спеціалізація нашої роботи – це лицарські щити. Вони мають бути міцними, бо від цього залежить безпека бійця і легкими, бо ним потрібно захищатись. Це має буту зручна та надійна зброя. Зазвичай ми шукаємо національні орнаменти давніх часів і саме їх зображуємо на щитах. Хтось просить щось конкретне, наприклад, символіку клубу. Щит – це ідентифікація бійця.


Наші обладунки купували і для фільмів – “Застава” і “Король Данило”.
Я тішусь, що у фільмах намагаються показувати наше історичне минуле, щоб у людей не було перекрученої уяви. От наприклад, кажуть, що лицар міг осідлати коня тільки за допомогою крану чи те, що вікінги носили рогаті шоломи – це дурниці все.
Наші обладунки та мечі полюбили і за кордоном – США, Канада, Чілі, Китай, Японія, Австралія, Європа. Лицарські бої популярні у всьому світі, а наші щити любителі цього спорту часто бачили на фестивалях і турнірах.

за матеріалами shotam.info