Дрю Гарднер та його візуальні розкопки історії.

Дрю Гарднер та його візуальні розкопки історії.

Британський фотограф Дрю Гарднер відтворює фотографії, картини та інші зображення історичних особистостей, надаючи їх нащадкам схожості з ними. Проєкт під назвою «Нащадки» являє собою візуальні «розкопки» західної історії. Родичі історично значущих людей, здебільшого, не в центрі уваги, але, як зазначає фотограф, «ДНК їхніх предків не сховаєш».

Hugo de Salis, чотирикратний правнук Наполеона. Наполеон в своєму кабінеті, Жак-Луї Давід, 1812, © National Gallery of Art, Washington D.C. Всі фотографії © Drew Gardner

Проєкт почався близько 15 років тому, коли мати Гарднера зауважила, що він схожий на свого дідуся. Хоча даний проєкт не передбачає обов’язкову схожість, фотографу важливіше, щоб він викликав інтерес до історії. З самого початку він фотографував родичів Фредеріка Дугласа, Лізи дель Джокондо, Берти Морізо і Наполеона.

Томас Джеферсон, Рембрандт Піл, 1800. Shannon LaNier, шестикратний правнук Джеферсона.
Irina Guicciardini Strozzi, праправнучка в 15-му  поколінні Луізи Дель Джокондо. Мона Ліза Леонарда да Вінчі

Критерії Гарднера при виборі персони суворі: історична фігура повинна бути широко відома публіці і мати значний вплив для розвитку суспільства, що виходить за рамки простої знаменитості. Наступний крок включає відстеження картин, фотографій та інших реалістичних зображень людини. Потім фотограф шукає живих членів сім’ї, іноді відстежуючи до десятка поколінь, щоб знайти когось близького за віком до предка на портреті. Часто за допомогою музеїв і архівних установ, він зв’язується з родичами, щоб запитати, чи погодяться вони позувати для портрета.

Lucie Rouart, пра- правнучка Морізо. Берта Морізо, Едуард Моне, 1872
Gerald Charles Dickens, праправнук Діккенса. Чарлз Діккенс, Герберт Уоткінс, 1858, © National Portrait Gallery
Tom Wonter, Чотирикратний правнук Водсворта. Вільям Водсворт, Вільям Шутер, 1798, © Cornell University
Helen Pankhurst, Праправнучка Панкхурст. Емеліна Панкхурст, активістка,борчиня за права жінок.

За матеріалами thisiscolossal