Контейнери: мейнстрім у сфері ІТ

Контейнери: мейнстрім у сфері ІТ

Аналогічно ефекту від винаходу лампочки Едісона та спеціального гвинта до неї, десять років тому Соломон Хайкс винайшов контейнер Docker, що дозволяє будь-якому додатку Linux підключатися до контейнерів Docker на будь-який ОС Linux без марного установки. Чому ж після багаторічних експериментів використання контейнерів набирає все більшої популярності?

Слід зазначити, що контейнерні додатки мають набагато менший ваговий стек і запускаються за мить, на відміну від віртуальних машин. Тому, розробники можуть працювати над декількома контейнеризованими додатками відразу. Також, плюсом таких додатків є те, що їх розбивають на невеликі спеціалізовані сервіси мікрорівнів, пов’язані через API. Роботу з додатками на базі контейнерів і мікроcервісов можна здійснювати за допомогою ряду платформ, серед яких Kubernetes, портативна розширювана платформа з відкритим вихідним кодом, що дозволяє розгортати, керувати, масштабувати та забезпечувати доступність контейнеризованих додатків.

Istio – ще один проект з відкритим вихідним кодом по обробці контейнерів, що дозволяє адміністраторам управляти трафіком і забезпечувати безпеку.

Підсумовуючи, завдяки гнучкості, можливості повторного використання й об’єднання в різні додатки, контейнери впевнено завойовують все більшу частину користувачів на шляху до створення програмного забезпечення покращеної якості. І підтвердження тому: Microsoft представила новий тип контейнера, який забезпечує правильну роботу застарілих додатків в інноваційній ОС Windows 10X для пристроїв з двома екранами. Це нововведення зможе звільнити Microsoft від проблем сумісності.