ШІ аналізує дані космічного телескопа Gaia!

ШІ аналізує дані космічного телескопа Gaia!

Вчені створили штучний інтелект, щоб виявити нові зірки для пояснення походження нашої галактики.
ШІ проаналізував дані з космічного телескопа Gaia.
Система ШІ виявила тисячі нових зірок, які можуть містити підказки про формування Чумацького Шляху.
Дослідники з Університету Лідса зробили відкриття, проаналізувавши зображення, зібрані супутником Gaia, який був запущений Європейським космічним агентством у 2013 році для створення тривимірної карти нашої галактики. Було виявлено більше 2000 нових маленьких зірок, які утворюються в хмарах газу і пилу в космосі. Раніше тільки 100 з цих зірок були внесені в каталог, завдяки чому стало зрозуміліше, як утворюються небесні об’єкти.

Аналізуючи галактику, дослідники зосередилися на величезних зірках Herbig Ae / Be, маса яких як мінімум удвічі більша за масу Сонця. Ці великі об’єкти сприяють появі нових зірок. Команда скоротила дані, зібрані Gaia, до підмножини з 4,1 мільйона зірок. Потім інструмент ШІ сканував дані, щоб створити список з 2226 зірок, які, ймовірно, були протозірками Herbig Ae / Be. Нарешті, вони підтвердили отримані дані, дослідивши 145 зірок, виявлених в наземних обсерваторіях в Іспанії і Чилі, де вони могли виміряти світло, що виходить від зірок. Результати показали, що інструмент може точно передбачити, які зірки будуть класифікуватися по Herbig Ae / Be.

Серед них була зірка з помітною назвою Gaia DR2 42890945725862720. Вона знаходиться на відстані 8500 світлових років, має масу в 2,3 рази більшу за Сонце та існує близько шести мільйонів років – що робить її досить молодою в астрономічних термінах.
Дослідники вважають, що ідентифікація цих зірок може змінити спосіб вивчення галактики. Згодом це може допомогти їм зрозуміти, як утворився Чумацький Шлях.
за матеріалами
thenextweb