Компанія Snap купила український стартап AI Factory за $166 млн

Компанія Snap купила український стартап AI Factory за $166 млн

Компанія Snap, що працює у США і володіє мессенджером Snapchat, купила український стартап AI Factory за $166 млн
Видання AIN.UA повідомляє, що компанія Snap Inc уже часткою брала участь у стартапі, а нова угода була спрямована на викуп часток інших інвесторів.
Під час угоди загальна оцінка компанії становила близько $200 млн. Проте на даний час угода вже закрита, а засновник компанії Віктор Шабуров відмовився від коментарів.

Детальніше про український стартап AI Factory
Засновником стартапу AI Factory став Віктор Шабуров. Його попередній стартап Looksery теж був куплений Snap Inc у 2015 році за $150 млн. Заснована у 2018 році, компанія AI Factory працювала в стелс-режимі та має три підрозділи у Сан-Франциско, Києві та Запоріжжі. Штат компанії налічує близько 70-ти людей. Нещодавно стало відомо, що частина працівників переїде до офісу Snap.

Інноваційна функція AI Factory
Компанія AI Factory займалася розробкою функції, що в результаті операції була інтегрована в додаток Snapchat. Про функції Cameos стало відомо на початку грудня цього року. Вона дозволяє редагувати фото користувача, перетворюючи його у відео. Дана технологія дозволяє користувачеві вставити своє обличчя в GIF-зображення з іншими людьми або навіть тваринами.
На початку грудня деякі французькі користувачі отримали доступ до тестової версії цієї функції, а 18 грудня функція офіційно запустилася на iOS і Android. Вона таож працює в чатах між користувачами.
Щоб отримати відео з собою і поділитися ним, потрібно зробити селфі, потім обрати із шаблонних GIF-зображень, і сервіс вставить анімоване фото користувача в обране GIF-зображення. Зверху анімованого повідомлення таож можна додати текст. Над розробкою цього сервісу українська компанія працювала рік.