Мобільна версія сайту: навіщо вона потрібна

Мобільна версія сайту: навіщо вона потрібна

Чому мобільна версія сайту чи адаптивний дизайн важливі для бізнесу?

Справа в тому, що з появою смартфонів та планшетів все більше покупців шукає товари та послуги в інтернеті саме за допомогою цих пристроїв, а не зі стаціонарних комп’ютерів чи ноутбуків. А все тому, що це дуже зручно. Хоч би де знаходився покупець, він може здійснювати пошук прямо зі свого мобільного і не потрібно включати комп’ютер.

Це добре, але фізичний розмір екрану гаджета, будь то планшет або смартфон, досить малий і тому сайт, який чудово виглядає на комп’ютері або ноутбуці, дуже незручний для перегляду на екрані мобільного пристрою.

Ось чому зараз, як ніколи, стало важливо, чи підходить ваш сайт для використання на смартфонах та планшетах.

Мобільна версія сайту – це дублююча версія основного сайту, для якої застосовується спеціальна верстка, що дозволяє зручно переглядати та переміщатися сторінками ресурсу з мобільних телефонів та планшетів.

Мобільна версія – це, як і раніше, ваш веб-сайт, тільки з трохи спрощеною структурою – спеціально розроблена копія основного сайту, змінена для перегляду з мобільних пристроїв. При розробці мобільної версії веб-сайту на сторінках залишають лише найважливішу інформацію та мінімум графіки. Тут дуже спрощена навігація, текст також дуже скорочений.

Мобільний веб-сайт має багато переваг, через які навіть великі компанії вибирають мобільну версію на додачу до основного ресурсу.

Комфортне використання мобільних версій.

Розглянемо три основні підходи, які здатні підвищити зручність та ефективність використання даних варіацій.

Адаптивна версія

Це найбільш економічний варіант, оскільки він вимагає створення додаткових окремих версій і може змінюватися лише стиль чи верстка.

З метою підвищення зручності відвідувачів даних сайтів ховаються всі непотрібні елементи, збільшуються розміри посилань та кнопок, а також адаптуються параметри сторінки під розмір гаджета.

Відповідно, на маленькому дисплеї відображатиметься версія веб-ресурсу з деякими змінами.

Мобільна версія

Дана версія являє собою проміжний спосіб, собівартість якого дещо дорожча за попередній варіант, оскільки розробляється окрема версія. З метою економії ресурсів різних гаджетів сайт підлягає повній переробці. Скрипти, а також зображення стискаються в розмірах.

Основною умовою є зручність при використанні різних гаджетах.

Мобільний застосунок

Ця програма взаємодіє з сайтом з метою підтримки поточного наповнення. До переваг цієї програми можна віднести: зручність користування на різних гаджетах, мінімальна витрата трафіку, а також солідність вашої компанії.

Цей метод має і свої недоліки:

встановлення застосунку (не всі користувачі погодяться це робити), певна складність при додаванні нового функціоналу, висока вартість створення.

Вибір методу залежить виключно від вас, але створення будь-якої з версій є дуже важливим, оскільки саме від цього залежатиме зручність використання та кількість відвідувачів ресурсу, які воліють користуватися гаджетами.

Оскільки повна версія сайту не дає можливості повноцінного огляду на всіляких гаджетах, необхідно змінювати не тільки масштаб сторінки, а й застосовувати необхідні прокручування (вгору-вниз, вліво-вправо).

Внесення подібних змін створює додаткові незручності та виникає ймовірність того, що відвідувач піде із сайту. Мобільна версія сайту не створюватиме подібних незручностей на відміну від повної версії і користувачам не доведеться «підганяти» сторінку під дисплей гаджета.

В епоху інтернету в конкурентній боротьбі перемагає той, хто максимально доступний більшості користувачів мережі, той, кого простіше знайти, і з ким простіше взаємодіяти з будь-якого пристрою.

Ви ще сумніваєтеся, чи потрібна вам мобільна версія сайту чи адаптивний дизайн?