Магія Міядзакі
Сьогодні світ відзначає день народження японського режисера, продюсера, сценариста, найталановитішого мультиплікатора та мангаки.
Все це про Хайао Міядзакі!
Він народився в Токіо, 5 січня 1941 року.
За свою довгу (вже понад 50 років) творчу діяльність, Міядзакі зумів завоювати міжнародне визнання як неперевершений оповідач чарівно душевних історій та, разом зі своїм другом, Ісао Такахатою, як творець унікальних аніме фільмів на власній студії Ghibli.
Дивовижні сюжети, привабливі персонажі та захоплююча анімація – ось те, за що люблять його роботи мільйони шанувальників у всьому світі. Компанія Walt Disney взяла на себе зобов’язання з повного та найточнішого перекладу шедеврів майстра англійською, без адаптацій та скорочень, тільки з таких умов Міядзакі погодився відкрити свої фільми світові.
Він розпочав свою кар’єру в далекому 1963 як аніматор в студії Toei Douga, і згодом брав участь у багатьох ранніх класичних творах японської анімації.
Із самого початку він привертав увагу своєю неймовірною працездатністю, талантом до малювання та, здавалося б, нескінченним потоком ідей для фільмів.
У 1979 Міядзакі зняв свій перший фільм, “Люпен III: Замок Каліостро”.
У 1984 він випустив «Навсікаю з долини вітрів», зняту за однойменною мангою, яку сам почав малювати двома роками раніше. Неймовірний успіх фільму призвів до заснування двома друзями-мультиплікаторами, Міядзакі та Такахатою, нової студії, Ghibli Studio (Sutajio Jiburi), на якій згодом створювалися справжні шедеври японської та світової мультиплікації.
Серед них:
Тоторо, Шепіт Серця, Сен та Чіхіро в полоні в духів, Небесний Замок Лапута, Принцеса Мононоке, Рибка Поньо на скелі, Зі схилів Кокуріко, Могила Світлячків та багато інших.
У листопаді 2014 року Міядзакі був нагороджений Почесною премією американської кіноакадемії за внесок в світову анімацію та кіно.
Він є другим японським режисером, який отримав цю нагороду після Акіри Куросави у 1990 році.
Багато кінокритиків погоджуються, що Міядзакі можливо найкращий творець анімаційних фільмів в історії, високо оцінюючи глибину та артистичність його творів.
Декілька фактів про майстра:
Дозволяє використання не більше 10% комп’ютерної графіки у своїх фільмах.
Більшість створених ним персонажів мають реальні прототипи з його життя.
Назву Studio Ghibli отримала від марки літака, італійського Caproni Ca.309, прозваного Ghibli. Це, як і багато сюжетних ліній у фільмах – данина дитячій мрії про польоти, яку Міядзакі проносить через все своє життя і творчість.
Його улюблений роман – «Легенди Земномор’я» Урсули Ле Гуїн, і він буквально зберігає його під подушкою.
Цитати майстра:
“Бачте, рушійною силою анімації є воля персонажів.”
«Мій творчий процес – це мислення… мислення… і мислення. Якщо у вас є кращий спосіб, дайте мені знати.»
“Світ не настільки простий, щоб описати його словами.”