5 книг з дизайну, які варто прочитати.
Пропонуємо вам підбірку з п’яти книг по дизайну, які допоможуть краще зрозуміти світ сучасного дизайну.
Ян Чіхольд «Нова типографіка».
Книга про графічний дизайн 20-х років, історії про сучасну типографіку, її проблеми, які є актуальними і зараз. Свого часу книга була проривом : автор вивів на перший план гротескні шрифти і заговорив про функціональність дизайну і верстки. Базові поняття, які лягли в основу швейцарської школи, – верстка по лівому краю, економічність, практичність, мистецтво кольору – сьогодні використовуються кожним веб-дизайнером.
Ця книга допоможе початківцям веб-дизайнерам дізнатися витоки сучасної типографіки, основи верстки та сітки, які перейшли з графічного дизайну в веб. У книзі ви знайдете відповіді на питання, що таке хороший дизайн, як його визначити, якими якостями він володіє. Дізнаєтеся, як розвивався дизайн в 20-х роках минулого століття, чому гротески витіснили антикву, а функціональність і практичність – індивідуальні переваги дизайнерів.
Джеймс Фелічі «Типографіка: шрифт, верстка, дизайн».
Це повноцінний академічний підручник, за яким можна самостійно вивчати типографіку, верстку і графічний дизайн. Ніби досвідчений механік, знає свій автомобіль до гвинтиків, Джеймс Фелічі розбирає графеми і поняття шрифту до найдрібніших деталей: кеглів, шпаціями, полуапрошей і виносних елементів. Величезна увага приділяється книжковій верстці, яку сьогодні веб-дизайнери використовують для створення сайтів. Також ви дізнаєтеся, навіщо створювався той чи інший шрифт, як технічне оснащення впливало на характер гарнітур. Ви вивчите правила набору, історію типографіки від верстата Гутенберга до сучасних технологій шрифтового набору – це допоможе вам урізноманітнити свою верстку і зробити роботу по сітці більш осмисленою.
Пол Ренд «Форма і хаос».
У книзі зібрано досвід одного з найуспішніших логомейкеров ХХ століття. Пол Ренд, автор логотипів IBM, ABC, NeXT, розглядає проблеми, відомі всім дизайнерам: що таке естетика, як правильно вибудовувати відносини з клієнтом, яку роль в роботі дизайнера грають маркетингові дослідження і як комп’ютерні технології змінили професію. Ця книга допоможе початківцям дизайнерам сформувати правильне уявлення про професію, усвідомити її цілі і пізнати її природу. Автор ставить питання, що таке дизайн і яка його роль в бізнесі. Відповівши на них, ви зможете вибрати правильний вектор розвитку.
Джон Хегерті «Хегерті про креативність. Правил немає ».
Джон Хегерті не дизайнер в класичному розумінні цього слова: він не проєктує сайти і не розробляє айдентику. Але створює продукти, рекламу, смисли й образи. У книзі через свій досвід він формулює заповіді будь-якого креативної людини, яка з нічого створює продукт. Книга допоможе подивитися на креативність і натхнення як на процес, спосіб мислення і життя, а не секундного осяяння. Ви дізнаєтеся, як змінити хід думок, навчитися знаходити рішення, які будуть вирішувати завдання бізнесу, і використовувати навколишні умови на користь вашої креативності. Книга підходить дизайнерам, ілюстраторам і арт-директорам – всім, хто займається проєктуванням і створенням нових смислів і образів.
Майкл Джанда «Спали своє портфоліо».
Майкл Джанда, власник власної дизайн-студії, ділиться порадами, які сформулював за десять років в світі дизайну. У книзі зібрані 111 рекомендацій на тему того, як будувати відносини в команді, як вести переговори з клієнтами і що враховувати при формуванні вартості вашої роботи. Ця книга дасть набагато більше для успішної кар’єри в дизайні, ніж академічна освіта. Ви дізнаєтеся, що мозкові штурми не працюють, що будь-якого співробітника можна замінити. Познайомитеся з реаліями бізнесу, вивчіть практики і неписані правила, яких дотримуються кращі студії світу.
Всі ці книги можуть дати хорошу базу і розповісти, як правильно вибудовувати відносини з клієнтами. Щоб стати успішним дизайнером, потрібно напрацювати практичний досвід і реальні кейси.