Взуття Adidas – революція спортивного одягу

Взуття Adidas – революція спортивного одягу

? Adidas – найбільший виробник спортивного одягу в Європі, і другий за величиною в світі, після Nike. Щорічно компанія виробляє більше 400 мільйонів пар взуття. Виробництво взуття вимагає великих ресурсів. Але створення нових матеріалів має не дуже хороший вплив на навколишнє середовище. Тому, компанія вирішила використовувати інше джерело.

? Прогнози вчених говорять, що через 30 років в наших океанах буде більше пластика, аніж риби. За оцінками одного з досліджень, 90% морських птахів їдять деякі види пластикових відходів. Забруднення пляжів і океанів є шкідливим як для морського життя, так і для людства. Тому Adidas намагається зупинити цей процес до того, як пластик досягне океану.

?У 2015 році Adidas починає співпрацювати з екологічною організацією «Parley for the Oceans». Їх метою було перетворити сміття в спортивний одяг, що і стало досить прогресивним. Найцікавіше питання: «Як же все-таки роблять це взуття?»

?Все починається з пляжу. «Parley for the Oceans» і його партнери збирають сміття з прибережних районів, таких як Мальдіви. Потім вони сортують відходи, а вилучений пластик направляють в Adidas на завод з переробки. Пластикові пляшки, які використовуються Adidas, містять поліетилен терефталат або ПЕТ. У разі, якщо що Adidas не може використовувати щось із зібраного сміття, наприклад кепки і перстні, тоді його відправляють в звичайні підприємства з утилізації.

? Неймовірно, але переробний завод подрібнює, миє і зневоднює відходи, не залишаючи нічого, крім дрібних пластикових пластівців. Пластівці нагрівають, сушать і охолоджують, а потім розрізають на дрібні смоляні гранули.

? Зазвичай поліефір виготовляють з нафти, але Adidas плавить гранули для створення нитки, яка скручується в те, що вони називають «Ocean Plastic». Adidas використовує Ocean Plastic (різновид поліефірної пряжі) для формування верхніх частин взуття і одягу типу футболки.


? В результаті кожен предмет в колекції Parley зроблений як мінімум з 75% зібраного морського сміття, і він відповідає тим же стандартам продуктивності і комфорту, що й інше взуття Adidas. Перероблений поліефір запобігає забрудненню навколишнього середовища пластиком, використовує менше води і хімікатів.

? До 2024 року мета Adidas – замінити весь простий поліефір на перероблений поліефір. В даний час більше 40% одягу Adidas складається з переробленого поліестеру. Можливо, ви й самі бачили перероблений спортивний одяг Adidas, але не помітили цього. Одяг, зроблений з Ocean Plastic, широко використовувався на футбольних і бейсбольних турнірах навчальних закладів, НХЛ, Відкритому чемпіонаті Австралії та інших. Однак це повністю не усуває забруднення навколишнього пластиком. Миття такого одягу може, на жаль, створити мікроволокна, які можуть опинитися в океані. Adidas пропонує клієнтам рідше прати одяг, використовувати холодну воду і кожен раз повністю заповнювати водою пральну машину.
Але це лише початок.

?Futurecraft Loop є на 100% взуттям, що утилізується, також розробленим компанією Adidas. Дане взуття роблять таким чином, щоб потім його можна було переробити, розібрати і створити абсолютно нову пару.
Очікується, що взуття Futurecraft Loop буде доступне в 2021 році!
За допомогою «Parley for the Oceans» компанія Adidas використовує легко доступний матеріал для виробництва нових продуктів, що є великим кроком на шляху до стабільного майбутнього.