Плюси та мінуси віртуального стажування дизайнерів.
Плюси і мінуси віртуального стажування в дизайні.
Коли в минулому році індустрія дизайну і весь інший світ зіткнулися з локдауном, доля фахівців-початківців і випускників шкіл дизайну була дуже невизначена.
Хоча прогнози на рік були неоднозначними, робота на практиці змінилася в усіх сферах. Зміни торкнулися насамперед стажування, як найбільш поширеного переходу від освіти до реальної роботи.
https://www.behance.net/gallery/110651333/Redesign-of-the-Travel-Planning-Website, оптимистичний проєкт 3DW, створенний під час локдауну.
Деніел Андерссон, креативний директор агентства FutureBrand в Нью-Йорку, говорить, що минулий рік став дійсно “кривою навчання” для всієї команди і для стажистів не в останню чергу.
«Пропозиція стажування – це відповідальність», – кажуть в лондонському Here Design. «Досвід, який ми хочемо запропонувати, – це досвід справжнього дизайнера – і ми ставимося до нього дуже серйозно».
Це включає в себе оплату стажистів, достатню для проживання в Лондоні, а також надання їм послуг з налаштування, від входу в Teams до комп’ютерного обладнання.
Мінусом дистанційної інтернатури стала різниця в часі для інтернів з інших країн, що зумовило перехід до більш гнучкого графіку роботи.
Ще одним викликом віртуального навчання стала ізоляція молодих фахівців. Працюючи весь час з дому, хоча і перебуваючи на зв’язку через Slack і Zoom, їм складно бути впевненими в своїх ідеях, правильності обраного напрямку, власної креативності. Або ж, з іншого боку, важко відразу визначити, де допущена помилка.
Найчастіше стажисти просто не наважувалися зв’язуватися з дизайнерами з приводу проектів, хоча в цьому не було б проблеми на робочому місці, де завжди можна побачити, зайняті люди чи ні.
Великий завданням агентств в період загального дистанціювання стала підтримка своїх учнів, розгорнуті пояснення, пояснення нюансів і просто дружні бесіди на різні теми. Дати зрозуміти людині, що він є частиною команди – дуже важливо в важкі для всіх часи.
https://www.behance.net/gallery/115216359/Logo-Design-for-a-Children-Store, проєкт 3DW.
У FutureBrand протягом року вранці проводились п’ятнадцятихвилинні онлайн зустрічі, теми й інтонації яких варіювалися від строго робочих до дружньому оптимістичних, просто, щоб почати день в нормальному настрої.
«Існує ризик втоми від таких рутинних зустрічей, каже Андерссон, однак ми намагалися знайти баланс між необхідністю спілкування і можливістю залишити людину в спокої».
«Ми намагалися створити простір, де можна поговорити і по-справжньому відкритися – може бути, на пару годин посеред дня».
FutureBrand також надав дизайнерам членство в додатку Headspace.
У той же час, у віртуальної інтернатури були і свої плюси.
Вона дала можливість дизайнерам середнього або малого достатку заявити про себе, показати себе в серйозних агентствах великих міст, де оренда житла або саме проживання дуже дороги.
Крім того, багатьом інтернам було досить комфортно працювати вдома, де ніхто не заглядає через спини під час робочого процесу.
Яке майбутнє чекає на віртуальне стажування?
Всі студії погодилися з тим, що переваги роботи з дому – особливо можливість більш широкого доступу – спонукали переосмислити майбутнє віртуальної інтернатури.
FutureBrand додав весняне стажування, а також продовжив річну програму.
Here Design взяли на роботу ще одного стажиста.
Все це віртуальні місця розміщення.
«Ми користуємося досвідом цього року, щоб адаптувати і змінити нашу роботу», – кажуть в Here Design.
«Заглядаючи в майбутнє, можна сказати, що можливості приголомшливі».