Управління контентом
Динамічний развиток веб проектів сьогодні потребує швидкої реакції на зміни і внесення їх з максимальною оперативністю.
При цьому не всі мають бажання чи можуть собі дозволити звертатися до розробників, особливо, якщо сайт потребує постійної роботи над ним.
Системи управлення контентом дозволяють користувачам, які не мають навичок в розробці сайтів і знань мов програмування, самостійно та швидко вносити необхідні зміни або правки.
Система управління контентом (англ. Content management system, CMS) – це комп’ютерна програма або система, призначена для централізованого управління вмістом сайту (створення та публікація записів, розміщення віджетів, зміни дизайну, розташування і відображення різних елементів тощо).
Все, що формує сайт, створюється та редагується за допомогою CMS.
CMS являє собою набір скриптів для створення, редагування і управління контентом сайту.
Принцип роботи
Суть роботи CMS полягає в схемі розподілу вмісту сайту та його дизайну. Користувачеві надається можливість обрати шаблон, яким заздалегідь визначено оформлення сторінки і лишається тільки заповнити його потрібною інформацією.
Більшість CMS ґрунтується на використанні візуального редактора (WYSIWYG -англ. What You See Is What You Get — «що бачиш, те й отримуєш») — програми, яка за допомогою інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу, дозволяє додавати або змінювати інформацію на сайті.
Найбільш популярним і універсальним варіантом CMS є WordPress, за допомогою якого можливо зробити практично будь-який проект: від особистого сайту до крупного порталу або Інтернет-крамниці.
Больш ніж 30 % всіх сайтів в Інтернеті працюють на цій платформі.
Зручність WordPress
Крім того, що основний свій функціонал платформа надає безкоштовно, а також має відкритий доступ до коду, вона лишається однією з найзручніших у використанні.
Це теж дуже важливий фактор. Саме завдяки зручності та простоті використання, майже кожна людина, яка раніше ніколи не працювала з сайтами, зможе опанувати її та створити хоч і простий, але свій власний ресурс.
Індивідуальні CMS
Існують також CMS, розроблені на замовлення під конкретний проект, тому їх функціонал не настільки різноманітний, як у масових систем, але він максимально відповідає поставленим задачам і не містить зайвих інструментів.
На індивідуальних CMS створюються складні і масштабні сайти зі специфічними можливостями.
Переваги індивідуальних CMS:
- більша стабільність та менша уязвимість;
- адаптованість під потреби проекту;
- без зайвих функцій.
Недоліком індивідуальних CMS є те, що
розширення функціоналу або вирішення технічних труднощів потребує звернення до розробника.